Sağlıklı/Helal Gıda İçin Bitkisel Yem
Helal gıdaya ulaşmak günümüzde oldukça zor ve maliyetli bir iştir. Özellikle et ürünlerinde hayvanın yetiştirilme, beslenme aşamasından kesimi, işlenmesi ve muhafaza edilmesi gibi pek çok aşamasında helalliğinin sağlanması emek, maliyet ve özveri isteyen bir iştir. Akdeniz Toros olarak hayvanlarımızın tamamını (kümes hayvanlarımız,  büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarımız) %100 bitkisel besi ile beslemekteyiz. Kullandığımız yemlerin tamamı bitkiseldir. Yemlerimiz, Hayvan Beslemede Uzmanı, Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekimler tarafından hazırlamaktadır.. Yemlerimizin hiçbir çeşidinde “Rendering Yem” isimi verilen sağlıksız, insan ve hayvan tabiatına aykırı yöntemlerle elde edilen yem, kullanılmamaktadır.

Besmele ile Elektroşoksuz Kesim

Hayvanın helal olabilmesi için besmele ile kesilmesi en birincil şartların başında gelmektedir. Uzman kasaplarımız tüm hayvanlarımızı tek tek elle ve besmele ile kesmektedir. Et ve et ürünleri sanayinde hızlı ve kolay üretim için kullanılan elektroşok yöntemi ile özellikle tavuklar bayıltılmakta ardından makine ile kesilmektedir. Her tavuğun bünyesi ve direnci farklı olduğundan elektroşok işleminde tavukların bir kısmı henüz kesilmeden ölebilmektedir. Bu durumda o hayvan murdar hükmüne girer. Bu gibi durumların önüne geçmek için tesislerimizde elektroşok yöntemi kullanmayız. Kasaplarımız tüm tavukları, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları tek tek elle ve besmele ile kesmektedir.

Kuru Yolum

Kanatlı hayvanların helalliği açısından kuru yolum işlemi ile tüylerinin temizlenmesi gerekmektedir. Tek tek elle besmele ile kesilen tavuklarımız son teknoloji ürünü kuru yolum makinemizde, tüyleri temizlenmektedir.

Hızlı ve kolay üretim için kullanılan haşlama kazanı ve buhar odasi işlemleri hem sağlık hem de helallik açısından oldukça sakıncalıdır. Bu sebepten tavuklarımızı haşlama kazanına ve buhar odasına uğratmadan tüylerini temizlemekteyiz.

Konforlu Çiftliklerimiz Görün

7 Hafta boyunca misafir ettiğimiz tavuklar son derece konforlu, sağlıklı ve hijyenik çiftliklerde yetiştirilmektedir. Lezzetli tavuklar için konforlu çiftlik imkanları sunuyoruz. Çiftliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Neden Bitkisel Yem?

Bitkisel yem, yetiştirdiğimiz hayvanlar için en sağlıklı yem çeşididir. Gıda güvenliğini sağlamak, sizlere her adımda lezzetli, sağlıklı ve helal gıdayı sunabilmek için bitkisel yem tercih etmekteyiz. Daha doğrusu bitkisel ve sağlıklı yem vazgeçilmez bir kuralımızdır.

Steroidsiz ve Hormonsuz Tavuklar

Hayvanlarımız tamamen sağlıklı ve bitkisel yemlerle beslenmektedir. Sizlere en sağlıklı gıdayı sunabilmek için büyümeyi teşvik edici Steroid, Hormon ve Antibiyotik gibi insan ve hayvan sağlığına zararlı ilaç ve katkı maddelerini kullanmıyoruz.

Besi olarak Gıda mühendislerimizin ve mikrobiyologların denetiminde, özel olarak hazırlanan, hiçbir surette hormon ve antibiyotik kullanılmayan %100 bitkisel ve sağlıklı yemlerimizi kullanıyoruz. Yemlerimiz, “Hayvan Beslemede Uzmanı”, “Ziraat Mühendisi” ve “Veteriner Hekimler” tarafından hazırlamaktadır.

Elektroşok Nedir?

Hayvanın helal olabilmesi için besmele ile kesilmesi en birincil şartların başında gelmektedir. Uzman kasaplarımız tüm hayvanlarımızı tek tek elle ve besmele ile kesmektedir. Et ve et ürünleri sanayinde hızlı ve kolay üretim için kullanılan elektroşok yöntemi ile tavuklar bayıltılmakta, ardından makine ile kesilmektedir. Her tavuğun bünyesi ve direnci farklı olduğundan, elektroşok işleminde tavukların bir kısmı henüz kesilmeden ölebilmektedir. Bu durumda o hayvan murdar hükmüne girer. Bu gibi durumların önüne geçmek için tesislerimizde elektroşok yöntemi kullanmamaktayız. Kasaplarımız tüm tavukları, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları tek tek elle ve besmele ile kesmektedir.