Helal ve Sağlıklı Gıda

Akdeniz Toros olarak çiftlikten sofraya, ürünlerimizin her aşamasında helalliğinin sağlanması vazgeçilmez birincil kuralımızdır. İslamî kurallar çerçevesinde “Helal ve Sağlıklı” gıdanın takipçisiyiz.

Besmele ile Kesim

Uzman kasaplarımız tarafından tek tek elle ve besmele ile kesim  yapılmaktadır.

Elektroşoksuz Kesim

Kesimlerimizin  tamamı tek tek elle, elektroşoksuz olarak kesilmektedir.  Üretim aşamalarımızı görmek için lütfen tıklayın.

%100 Bitkisel Yem

Besimi yapılan hayvanlarımızı, karışımı tarafımızdan hazırlanmış bitkisel yemlerle yetiştirmekteyiz. Hayvan sağlığı açısından zararlı, endüstriyel et atıkları hiçbir surette yem olarak kullanılmamaktadır.

%100 Yerli Hayvan

Kırmızı et ürünlerimizin tamamı yerli hayvanlardan meydana gelmektedir. Hiç bir surette yurtdışından, canlı hayvan yahut karkas et temin etmiyoruz. Lezzetimizin kaynağı yerli hayvan, yerli besi ve sağlıklı/helal üretim süreçlerimizdir.

%100 Sağlıklı Yetiştiricilik (hormonsuz ve steroidsiz hayvanlar)

Hayvanlarımız tamamen sağlıklı ve bitkisel yemlerle beslenmektedir. Sizlere en sağlıklı gıdayı sunabilmek için Steroid ve Hormon gibi insan ve hayvan sağlığına zararlı maddeleri kullanmıyoruz.

Katkı Maddesi Kullanmıyoruz

Ürünlerimizin hiçbirinde ve hiçbir aşamasında insan ve hayvan sağlığına zararlı katkı maddeleri kullanmıyoruz çünkü sağlığınız bizim için önemli