Köy Tavuğu Lezzeti Akdeniz Toros Tavuğu İle Sofranızda

Bizim için esas olan sizin helal ve sağlıklı ürün tüketmenizdir. Akdeniz Toros olarak üretimin her aşamasında azami hassasiyet gösterdiğimiz helal, doğal, lezzetli  ürünlerimizle sofranızdaki ayrıcalıklı tercihiniz olmak için bütün gayretimizle çalışıyoruz. Sofranız Akdeniz Toros tavuğu ile şenlenecek, köy tavuğu lezzetini gönül rahatlığıyla helalinden tadacaksınız.  Akdeniz Toros tavuğu,  üzerinde helal  yazdığından dolayı değil, yetiştirme ve üretimin tüm safhalarında helalliği ,sağlık ve doğallığı kollayan ve sağlayan bir marka olduğu için özeldir.

 %100 Bitkisel Yem

Bizim için tavuklarımızın kesim ve yolum yöntemi kadar ne yediği de önemlidir. Dolayısıyla tavuklarımıza kan ve kemik unu içerikli hayvansal katkılı yem yedirmiyoruz. Çünkü hayvansal katkılı yemin tavuğa yedirilmesi hem sağlık acısından hem de dini açıdan uygun değildir. Akdeniz Toros tavukları buğday, mısır, soya gibi tahılların karışımından meydana gelen %100 bitkisel yemle beslenir.

Köy Tavuğu Lezzeti

Akdeniz Toros tavukları bitkisel yemle beslendiğinden köy tavuğu lezzetindedir. Görüntüsünden, pişirilirken ki kokusuna, lezzetinden doğallığına sofranızın vazgeçilmez öğünü olacaktır.

Akdeniz Toros Tavuğunda Elektrik Şoku KULLANILMAZ

Elektrik şoku nedir? Elektrik şok kesimden önce, tavuktaki fireyi azaltmak için, elektrik akımı verilmiş suya tavuğun kafasının sokulmasını sağlayarak bayıltılmasını temin etmek için kullanılan bir yöntemdir. Yalnız her tavuğun vücut ağırlı ve direnci aynı değildir. Bu yüzden elektrik şoku verilen tavukların bir kısmının kesilmeden önce ölme riski oldukça yüksektir. Ölmeyen tavuklarda da elektrik şokunun etkisiyle kesildikten sonra çırpınması çok az olacağından vücudundaki kan tamamen boşalmayacaktır. Her iki durumda da helalliğe şüphe düşmektedir.

Helal Kesim

Akdeniz Toros Tavuklarının tamamı kendi bünyesindeki ehil kasaplar tarafından İslami usule uygun olarak tek tek elle ve besmele ile kesilmektedir.

Kuru Yolum

Akdeniz Toros Kuru yolum yöntemi,  tavukların tüyleri yolunmadan önce sıcak suya (haşlama kazanına) veya sıcak buhara(buhar tüneline) maruz bırakılmadığı yöntemdir. Sıcak suya veya sıcak buhara maruz kalan tavuğun tüyleri kolay yolunur. YALNIZ, sıcağa maruz kalan tavuğun derisindeki gözenekler açılmakta ve tüylerdeki ve iç organlarındaki necasetin ete nüfuz etmesine sebep olmaktadır. Bu ise hem sağlık açısından hem de dini açıdan uygun değildir. Haşlama kazanı veya Buhar Tüneli metodu kullanıldığında ete nüfus eden ve etin hızlı bozulmasına sebep olan necasetin etkisini azaltmak için insan sağlığı açısından çok tehlikeli olan kanserojen kimyasalların kullanılması gerekmektedir. Akdeniz Toros kuru yolum yöntemi le tüyleri yolunan tavuklarda necaset ve kanserojen kimyasallar olmadığı için doğallığı korunmakta, pişirme kokusu keyif verici ve iştah artırıcıdır ve lezzeti muhteşemdir.